top of page

 

 

FAQ

 • Czy wszystkie produkcje, które widnieją na stronie są w 100% mojego autorstwa?"
  Nie zawsze. Film to twórczość zbiorowa. Przy wielu projektach współpracuję z wieloma twórcami. Przykładem jest chociażby projekt Postcard Sessions, gdzie niekiedy jestem autorem zdjęć oraz montażystą a czasami jedynie montażystą. W opisach materiałów zazwyczaj widać, czym dokadnie się zajmowałem.
 • Jak długo pracuję w branży filmowej?
  To zależy. Moje początki zaczynały się już jak miałem 14 lat, kiedy to robiłem filmy z gier komputerowych tzw. machinimy. Szkołę filmową zacząłem w 2012 roku, a pierwszą pracę (w telewizji internetowej) dostałem już rok później.
 • Jaką szkołę filmową ukończyłem?
  Ukończyłem Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie na specjalizacji montaż.
 • Na jakim sprzęcie pracuję?
  Jeśli chodzi o kamery to zależy od produkcji. Z wielu względów najlepiej pracuje mi się na bezlusterkowcu Sony A7S II. Czasami do większych produkcji używam RED-a Epic 4K czy Sony Fs5. Do tego używam obiektywów Sigmy czy Samyanga VDSLR. Mam również czasem sentyment i zdarza mi się również pracować i na starych, manualnych obiektywach typu Takumar czy Pentacon. Zazwyczaj pracuję na wszelkiej maści stabilizatorach czy sliderach. Do tego używam całej gamy oświetlenia zależnie od warunków, jakie zastanę na planie.
 • Jaka funkcja w produkcji filmowej najbardziej mi odpowiada?
  Uwielbiam zajmować się każdym etapem produkcji, ale zdecydowanie najbardziej leży mi operowanie kamerą oraz montaż.
bottom of page